Podwaliny pod bramy garażowe

Problemy z przestrzenią pod bramami garażowymi – jak sobie z nimi radzić?

Połączony z domem garaż to dziś bardzo popularne rozwiązanie w budownictwie jednorodzinnym. Służy przede wszystkim do parkowania samochodów, jednak w wielu przypadkach dodatkowo organizuje się w nim domowy magazyn oraz warsztat majsterkowicza. Choć jest bardzo praktyczny, tak jego właściciele często mają trudności z prawidłowym uszczelnieniem powierzchni styku zamkniętej bramy garażowej z progiem. Jesteś ciekaw, jakie są tego konsekwencje oraz co zrobić, aby skutecznie poradzić sobie z tym problemem? Odpowiedzi znajdziesz w artykule – skorzystaj z porad specjalistów firmy Fixar, właściciela marki Puroterm!

Niewidoczny wróg: przestrzeń pod bramą garażową

Nieprawidłowo uszczelniony próg garażu przede wszystkim prowadzi do obniżenia efektywności energetycznej całego budynku. W miejscu takim powstaje mostek termiczny, który utrudnia utrzymanie optymalnej temperatury we wnętrzach zarówno w okresie zimowym, jak i latem w czasie wyjątkowo upalnych dni. W efekcie, choć problem ten wydaje się niepozorny, tak prowadzi do zwiększenia kosztów ogrzewania oraz klimatyzowania domu jednorodzinnego.

Oprócz tego przez szczelinę pomiędzy progiem garażu a jego bramą:

  • wlewa się woda w czasie intensywnych opadów deszczu,
  • przedostaje się wiatr, który niesie ze sobą różne zanieczyszczenia (np. piach oraz liście),
  • mogą dostawać się różne insekty, a w skrajnych przypadkach (duże nierówności progu) nawet szkodniki.

Skuteczne uszczelnienie: sprawdzone metody i produkty

Za najskuteczniejszą metodę uszczelniania tego typu połączenia powszechnie uznaje się montaż specjalnej uszczelki. Powinna być wykonana z wytrzymałego i jednocześnie elastycznego materiału – najczęściej EPDM. Jednak aby taka izolacja była skuteczna, należy wcześniej bardzo precyzyjnie wyrównać próg garażowy. Niestety nawet niewielkie błędy w tym zakresie mogą prowadzić do powstawania szczelin pomiędzy podłożem a bramą garażową. Jednocześnie wiąże się to z dodatkowym nakładem pracy oraz kosztami.

Na szczęście dziś istnieje już rozwiązanie alternatywne – systemowe – które jest dużo skuteczniejsze i o wiele łatwiejsze w montażu. To Puroterm Heavy, czyli innowacyjna podwalina pod bramę garażową. Jako jej producent dostarczamy ten produkt wraz z dopasowanym do niego, odpowiednio wyprofilowanym progiem garażowym.

Rozwiązania Puroterm dla Twojej bramy garażowej

Stosując nasze rozwiązanie systemowe, będziesz mógł wykonać ciepły montaż bramy do swojego garażu! Produkujemy podwaliny, które zarówno skutecznie uszczelniają połączenie, jak i cechują się wysokim współczynnikiem izolacyjności termicznej – stanowią dodatkowe ocieplenie budynku.

Produkt Puroterm Heavy to wielowarstwowa prefabrykowana płyta, która jest wodoszczelna oraz odporna na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV. Jej wymiary zostały dopasowane do najpopularniejszych szerokości paneli bram garażowych – od 45 do 60 mm. Montaż podwaliny jest bardzo prosty i przeprowadza się go bez konieczności wcześniejszego wyrównania podłoża.

Ponieważ oferujemy rozwiązanie systemowe, na górnej krawędzi płyty znajduje się wpust przeznaczony do zamocowania dostarczanego przez nas progu garażowego Puroterm GR. Wyprodukowany z najwyższej jakości elastycznego materiału EPDM skutecznie doszczelnia miejsce styku z bramą i jednocześnie estetycznie zakrywa podwalinę zamontowaną na równi z posadzką.

Montaż podwalin: krok po kroku do sukcesu

Do przeprowadzenia montażu musisz zaopatrzyć się jedynie w piankę poliuretanową, klej do uszczelniania połączeń oraz kątowniki montażowe i wkręty do ich przytwierdzenia. Proces instalacji podwalin Puroterm Heavy wraz z progiem garażowym GR obejmuje zaledwie kilka kroków.

  1. Przymocuj kątowniki do podwalin – minimum 3 sztuki w równych odległościach na każde 120 cm długości.
  2. Ustaw pierwszą podwalinę na posadzce, wypoziomuj ją klinami, a następnie przykręć kątowniki do podłogi.
  3. Kolejne elementy podwaliny mocuj na tej samej zasadzie, aplikując klej uszczelniający na połączenia pomiędzy nimi oraz w inne newralgicznej miejsca (w razie potrzeby płyty można docinać).
  4. Wolną przestrzeń pomiędzy posadzką a dolną częścią płyt wypełnij pianką poliuretanową.
  5. Wciśnij próg garażowy do przeznaczonego dla niego wpustu w podwalinie.

Na koniec zalecamy wykonanie hydroizolacji zabezpieczającej piankę poliuretanową.

Pożegnaj problemy z miejscem pod bramą garażową już teraz!

Wykorzystanie tego systemowego rozwiązania to najskuteczniejszy sposób na uszczelnienie miejsca styku bramy garażowej z posadzką. Dzięki podwalinie Puroterm Heavy wraz z progiem GR zabezpieczysz to połączenie przed wiatrem, wodą oraz szkodnikami i insektami, a przy tym dodatkowo je ocieplisz! Już dziś skontaktuj się z naszą firmą, aby dowiedzieć się więcej na temat tego innowacyjnego produktu. Zamawiając go, otrzymasz gwarancję satysfakcji oraz dostęp do profesjonalnego wsparcia technicznego!