Podwalina pod bramę garażową

Dlaczego izolacja termiczna jest ważna w drzwiach garażowych?

Dobierając bramę garażową do potrzeb, większość osób zwraca uwagę m.in. na jakość jej wykonania, funkcjonalność oraz wygląd, który powinien być spójny z ogólną stylistyką budynku. Często jednak zapomina się o tym, że równie istotnym jej parametrem technicznym jest współczynnik przenikania ciepła. W artykule wyjaśniamy, dlaczego jest to ważne oraz podpowiadamy, jaka izolacja będzie najskuteczniejsza – zapraszamy do lektury!

Izolacja termiczna – podstawa przy drzwiach garażowych?

Współczynnik przenikania ciepła dla bramy garażowej jest zazwyczaj dobry, jednakże miejsce, którym ucieka najwięcej ciepła, znajduje się bezpośrednio pod bramą garażową. To właśnie tę przestrzeń należy izolować termicznie. Wielu producentów bram garażowych słusznie poświęca sporo uwagi kwestii ich odpowiedniej izolacji termicznej. Tak zwana ciepła brama garażowa zazwyczaj ma blaszaną konstrukcję z pustą przestrzenią w środku. Na etapie produkcji wypełnia się ją pianką poliuretanową, która:

  • ma świetne właściwości termoizolacyjne,
  • jest niepodatna na pleśnienie oraz duże dobowe wahania temperatury,
  • wykazuje się bardzo długą żywotnością.

Jednak nawet w przypadku zamontowania takiej bramy, należy pamiętać o eliminacji mostków termicznych. Punktem newralgicznym zawsze jest próg garażowy, który z tego powodu powinien być odpowiednio zaizolowany oraz uszczelniony. Dlaczego jest to tak istotne?

Energooszczędność na wyciągnięcie ręki

W dobie szybko rosnących cen energii ograniczenie jej strat w budynku jest kluczowe z punktu widzenia utrzymania kosztów ogrzewania na możliwie najniższym poziomie. Z tego powodu domy jednorodzinne buduje się dziś z myślą o energooszczędności, a stare kompleksowo termomodernizuje poprzez m.in. ocieplanie ścian, stropów oraz fundamentów.

Jednak dużo ciepła może uciekać z wnętrza również poprzez stolarkę otworową, a pamiętaj, że bramy garażowe są zdecydowanie największą otwieraną powierzchnią zewnętrzną budynku. Z tego powodu ich prawidłowe ocieplenie, którego ważnym elementem jest również podwalina pod bramy garażowe, przełoży się na znaczące zwiększenie poziomu energooszczędności domu.

Ochrona przed ekstremalnymi temperaturami

Instalując ciepłą podwalinę pod bramą garażową, zadbasz o swój komfort termiczny oraz będziesz oszczędzać pieniądze zarówno zimą, jak i latem. Ocieplona strefa progowa bramy znacząco ograniczy przedostawanie się gorącego powietrza do wnętrz w czasie utrzymujących się ekstremalnych upałów. Dzięki temu dłużej będziesz cieszyć się przyjemnym chłodem w pomieszczeniach, a jeśli masz klimatyzację, obniżysz koszty jej eksploatacji.

Materiały izolacyjne – co wybrać?

Niezależnie od wyboru producenta i modelu bramy garażowej pamiętaj, że przed jej montażem należy skrupulatnie przygotować powierzchnię bramy. Błędy w tym zakresie mogą skutkować powstaniem wielu mostków termicznych, a jednocześnie niewłaściwym jej funkcjonowaniem.

Po starannie wykonanym montażu bramy powinieneś zająć się ociepleniem miejsca jej styku z posadzką. Do tego celu polecamy zastosowanie produktu systemowego Puroterm Heavy wraz z progiem GR. Nasza innowacyjna podwalina pod bramę:

  • ma wysokie właściwości termoizolacyjne,
  • jest odporna na wilgoć, bezpośrednie działanie wody oraz promieniowanie UV,
  • wykazuje się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne,
  • eliminuje ryzyko przedostawania się wody opadowej oraz powietrza do garażu

To wielowarstwowa prefabrykowana płyta, którą można dowolnie docinać, aby dopasować jej wymiary do aktualnych potrzeb. Montowana bez konieczności wyrównywania podłoża doskonale izoluje od czynników atmosferycznych. W jej górnej części podwaliny znajduje się zagłębienie przeznaczone do zamocowania progu garażowego wykonanego z gumy EPDM, który dodatkowo uszczelnia połączenie z drzwiami i eliminuje mostki termiczne.

Zainwestuj w doskonałą izolację Puroterm już teraz!

Jeśli więc chcesz cieszyć się wysokim komfortem termicznym w domu przez cały rok i jednocześnie obniżyć koszty jego ogrzewania oraz klimatyzowania, zainwestuj w ciepłe bramy garażowe. Zamontuj pod nimi nasze podwaliny Puroterm Heavy wraz z progami garażowymi GR – zamów je już dziś! Jako ich producent z wieloletnim doświadczeniem gwarantujemy, że spełniają najwyższe standardy jakości, są długowieczne oraz przede wszystkim cechują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat tych produktów oraz skorzystać z naszego profesjonalnego wsparcia technicznego.